therapie.png

Praktijk Persona

APS en Psychosociale therapie

vanuit een holistische visie


Lichaamsgerichte therapie

Luisteren naar je gevoel is heel iets anders
dan emotioneel reageren.


Bepaalde klachten kun je niet uitsluitend cognitief (door middel van gesprekken) oplossen, daar is een andere manier van aandacht voor nodig.


Lichaamswerk is primair gericht op het gewaarworden van jezelf. Deze manier van werken houdt in dat je contact gaat maken met je lichaam.
Je lichaam heeft door ontwikkelingen en ervaringen gedurende je hele leven een manier gevonden om met vervelende situaties om te gaan. Het heeft die levenservaring als het ware in het lichaam zelf opgeslagen, waardoor spierspanningen zijn ontstaan of waardoor je een bepaald negatief gevoel in je lichaam ervaart wat vervelend is of  wat op je drukt.
Deze spierspanningen hebben je lichaam gevormd. Daarnaast zijn er vaak fysieke klachten tijdens het ademhalen, bewegen of zitten. Maar het kan ook dieper zitten: in sommige gevallen heeft het lichaam (natuurlijk in eendrachtige samenwerking met je geest) zelf een pantsering ontwikkeld. Je schermt jezelf af om niet nog meer kwetsuren op te lopen. Dat voelt van de ene kant ‘veilig’, maar het heeft ook negatieve gevolgen: contact met anderen ervaar je als minder intens.


Tijdens het Lichaamsgericht werken maken we contact met die spanningen (emoties) die in je lichaam liggen opgeslagen. Vaak leidt dit tot een – bevrijdende – ontlading van de opgeslagen spanning.


Meer informatie?

Heb je het idee dat deze manier van werken bij jou kan passen? Neem dan eens geheel vrijblijvend contact op.